Quirós

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quirós
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Quirós is located in Spanjë
Quirós
Quirós

Koordinatat: 43°8′V 5°58′P / 43.133°V 5.967°P / 43.133; -5.967

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë Agustín Farpón Alonso
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 208.79 km2
Popullsia 1309 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit quirosano
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33115 a 33118
Faqja Zyrtare www.quiros.es


Quirós është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Quirós ka 1309 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 208.79 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]