Qumësht i rrahur me çokollatë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qumësht me çokollatë.jpg

Nevojiten:

1 filxhan qumësht me kakao
4 lugë akullore të gatshme me çokollatë
pak çokollatë e grirë për garniturë

Rrihni në frutjerin elektrik qumështin me akulloren derisa të dalë një masë e lëmuar. Hidheni në gotë dhe zbukurojeni nga lart me çokollatë të grirë.