Rabina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Rabina (Serbe Cirilik:Рабина) është një fshat në komunën e Nevesinjes, Republika Srpska, Bosnja dhe Hercegovina.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Rezultatet zyrtare nga libri: Përbërja Etnike e Popullsisë së Bosnjë-Hercegovinës, Komunat dhe vendbanimet, Regjistrimi i popullsisë 1991, Zavod za statistiku Bosne i Hercegovine - Bilten nr.234, Sarajevë, 1991.

Koordinatat: 43°14'36"N 17°58'50"E / 43.2433°N 17.9806°D / 43.2433; 17.9806Koordinatat: 43°14′36″V 17°58′50″L / 43.2433°V 17.9806°L / 43.2433; 17.9806