Radova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Radova
Fshat
noform
Vendndodhja
Radova is located in Maqedonia e Veriut
Radova
Radova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Bosilovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni juglindor
Lartësia 208 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2431
Prefiksi (+389) 034
Targa SR
Koordinatat 21° 47′ 00″ Veri

22° 45′ 57″ Lindje

Popullsia 851 banorë (2002)