Raeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Raeci
Fshat
noform
Vendndodhja
Raeci is located in Maqedonia e Veriut
Raeci
Raeci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 309 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1430
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 25′ 27″ Veri

21° 50′ 49″ Lindje

Popullsia 110 banorë (2002)