Rafelbunyol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rafelbunyol
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Rafelbunyol is located in Spanjë
Rafelbunyol
Rafelbunyol

Koordinatat: 39°35′32″V 0°20′3″P / 39.59222°V 0.33417°P / 39.59222; -0.33417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Jaime García García
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.2 km2
Lartësia 32 m (m.n.d.)
Popullsia 7647 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rafelbuñolense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46138
Koordinatat 39° 35′ 32″ Veri

0° 20′ 3″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.rafelbunyol.es


Rafelbunyol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Rafelbunyol ka 7647 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]