Rafelguaraf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rafelguaraf
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Rafelguaraf is located in Spanjë
Rafelguaraf
Rafelguaraf

Koordinatat: 39°3′5″V 0°27′26″P / 39.05139°V 0.45722°P / 39.05139; -0.45722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Federico Tormo Vidal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.3 km2
Lartësia 38 m (m.n.d.)
Popullsia 2489 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rafelguareño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46666
Koordinatat 39° 3′ 5″ Veri

0° 27′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Rafelguaraf është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Rafelguaraf ka 2489 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]