Raffaello (konfeksion)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Logo e brandit Raffaello
Produkti Ferrero

  Raffaello është një tartuf sferik kokosi-bajame që prodhuesi italian Ferrero solli në treg në vitin 1990. [1] Ai përbëhet nga një vafer sferik i cila është i mbushur me një krem qumështi të bardhë dhe bajame të bardha të zbardhura. Më pas rrethohet nga një shtresë kokosi. Ai përmban laktozë, duke e bërë Raffaello të papajtueshëm për konsumatorët me intolerancë ndaj laktozës .

  1. ^ Degun, Gurjit (janar 16, 2015). "Karmarama captures £2m Raffaello ad account". The Observatory International (në anglisht). Arkivuar nga origjinali më janar 7, 2020. Marrë më 7 janar 2020.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Datë e përkthyer automatikisht (lidhja)