Ramales de la Victoria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Ramales de la Victoria
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ramales de la Victoria is located in Spanjë
Ramales de la Victoria
Ramales de la Victoria

Koordinatat: 43°15′32″V 3°27′50″P / 43.25889°V 3.46389°P / 43.25889; -3.46389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Asón
Kryetari i Bashkisë José Domingo San Emeterio Diego (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.97 km2
Lartësia 84 m (m.n.d.)
Popullsia 2489 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ramaliegos
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 15′ 32″ Veri

3° 27′ 50″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytoramales.org


Ramales de la Victoria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Asón, të provincës Cantabria, në Cantabria. Ramales de la Victoria ka 2489 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.97 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]