Ramersdorf-Perlach

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stacioni i autobusëve në qendrën e Neuperlach, Mynih

Ramersdorf-Perlach është lagje e Mynihut. Ndodhet në juglindje të qendrës së qytetit dhe është lagja më e popullarizuar e Mynihut me një popullsi prej 114,708 (2017).

Lagja përbëhet nga pesë rrethe Ramersdorf, Balanstraße West, Altperlach, Neuperlach and Waldperlach.

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jahr Popullsia Dendësia
2000 100.002 5.027
2001 100.387 5.046
2002 100.129 5.033
2003 100.724 5.062
2004 100.845 5.068
2005 100.820 5.067
2006 102.689 5.160
2007 103.447 5.198
2008 104.089 5.232
2009 103.732 5.214
2010 104.737 5.264
2011 105.900 5.323
2012 107.164 5.386
2013 108.244 5.441
2014 110.099 5.534
2015 112.371 5.648
2016 113.898 5.725
2017 114,708 5,766