Ramna (Brod)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ramna (Brod)
Рамне
Fshat
noform
Vendndodhja
Ramna (Brod) is located in Maqedonia e Veriut
Ramna (Brod)
Ramna (Brod)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 848 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 40′ 47″ Veri

21° 10′ 28″ Lindje

Popullsia 31 banorë (2002)