Rasines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Rasines
Komunë
Vendndodhja
Rasines is located in Spanjë
Rasines
Rasines

Koordinatat: 43°18′29″V 3°25′29″P / 43.30806°V 3.42472°P / 43.30806; -3.42472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Asón-Agüera
Kryetari i Bashkisë Jaime Bonachea Pico
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.89 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 1011 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 18′ 29″ Veri

3° 25′ 29″ Perëndim


Rasines është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Asón-Agüera, të provincës Cantabria, në Cantabria. Rasines ka 1011 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.89 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Rasines – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale