Rasoun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rasoun
arabisht : راسون
Qytet
Vendndodhja
Rasoun is located in Jordania
Rasoun
Rasoun
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°23′57″V 35°45′30″L / 32.39917°V 35.75833°L / 32.39917; 35.75833

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Ajloun
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 23′ 57″ Veri

35° 45′ 30″ Lindje

Rasoun (arabisht: راسون) është një qytet në governoratin AjlounJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Rasoun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale