Rasquera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rasquera
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Rasquera is located in Spanjë
Rasquera
Rasquera

Koordinatat: 41°0′14″V 0°35′58″L / 41.00389°V 0.59944°L / 41.00389; 0.59944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Ribera d'Ebre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.3 km2
Lartësia 174 m (m.n.d.)
Popullsia 934 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rasquerà, rasquerana
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 0′ 14″ Veri

0° 35′ 58″ Lindje


Rasquera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera d'Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Rasquera ka 934 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 51.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]