Razpoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Razpoci
Разловци
Fshat
noform
Vendndodhja
Razpoci is located in Maqedonia e Veriut
Razpoci
Razpoci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 805 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2325
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 50′ 41″ Veri

22° 46′ 07″ Lindje

Popullsia 826 banorë (2002)