Redfield, Arkansas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Redfield, Arkansas
Anglisht : City of Redfield
qytet
Vendndodhja
Redfield, Arkansas is located in SHBA
Redfield, Arkansas
Redfield, Arkansas

Koordinatat: 34°26′42″V 92°10′58″P / 34.44500°V 92.18278°P / 34.44500; -92.18278

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Arkansas
Qarku Jefferson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7 km2
 •  tokësore 7 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 92 m (m.n.d.)
Popullsia 1297 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi October 18, 1898
Zona Kohore CST−06:00
Verore CDT−05:00
Kodi Postal 72132
Prefiksi 501
Koordinatat 34° 26′ 42″ Veri

92° 10′ 58″ Perëndim

Redfield, Arkansas (City of Redfield) është një qytet në qarkun Jeffersonshtetit federal Arkansas, SHBA. Në Redfield, Arkansas jetojnë 1297 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 7 km2 (2.7 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 92 m (302 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Redfield, Arkansas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale