Regina Todorenko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Regina Todorenko
Regina todorenko.jpg
Informacione
EmriRegina Petryivna Todorenko
Lindja (1990-06-14) 14 Qershor, 1990 (29 vjeç)
PrejardhjaOdesa, Ukrainë
ZhanriPop
Profesion(e)Këngëtare, Prezantuese, Aktore, Dizajnere e veshjeve
Vite aktiv2008-
Bashkëpunim(e) meReal O, Polina Gagarina
Webfaqja
Faqja Zyrtare (rusisht)

Regina Todorenko (Ukrainase: Регіна Тодоренко) është këngëtare nga Ukraina. U lind më 14 qer, 1990OdesaUkrainës, është këngëtare, aktore, dizajnere e rrobave dhe prezantuese.

Biografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Që nga janari i vitit 2014, Todorenko u bë prezantuese e re e projektit "Oryol & Reshka".

Në vitin 2015, Regina Todorenko regjistruar i saj debutues këngë dhe e gjuajti një video për këngën "Heart's Beating". Gjithashtu në këtë vit u bë anëtare e ruse të treguar "Zërit". Në verbër provë Ketu kryer këngën e Tina Karol "Natën". E saj tutor ishte Polina Gagarina.

Në vitin 2015, Regina Todorenko ka nisur tij veshje line "Generation TR".

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Teke[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2015 Heart's Beating
  • 2015 Ty mne nuzhen
  • 2016 Mama


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]