Reinosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Reinosa
Komunë
noform
Church of San Sebastián (16th century).
Vendndodhja
Reinosa is located in Spanjë
Reinosa
Reinosa

Koordinatat: 43°0′7″V 4°8′16″P / 43.00194°V 4.13778°P / 43.00194; -4.13778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Campoo
Kryetari i Bashkisë José Miguel Barrio (2009)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.12 km2
Lartësia 851 m (m.n.d.)
Popullsia 10307 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Reinosanos
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 0′ 7″ Veri

4° 8′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytoreinosa.es


Reinosa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campoo, të provincës Cantabria, në Cantabria. Reinosa ka 10307 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]