Jump to content

Rennes School of Business

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"Rennes School of Business" është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Rennes. Ngritur që në vitin 1990.

"Rennes SB" u rendit e 56-a ndër shkollat evropiane të biznesit në 2019-ën nga gazeta "Finacial Times"[1]. "Rennes SB" ka gjithashtu një program PhD (doktoraturë) si dhe një numër programesh Master në fusha të caktuara të menaxhimit si marketing, financë apo sipërmarrje.

Programet e saj janë trefish të akredituara nga sistemet ndërkombëtare AMBA, EQUIS dhe AASCB[2]. Shkolla numëron mbi 13800 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës.

  1. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.European Business School Rankings 2019 Arkivuar 28 mars 2020 tek Wayback Machine
  2. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.Triple accredited business schools (AACSB, AMBA, EQUIS)

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]