Requena, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Requena, Valencia
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Requena, Valencia is located in Spanjë
Requena, Valencia
Requena, Valencia

Koordinatat: 39°29′10″V 1°6′6″P / 39.48611°V 1.10167°P / 39.48611; -1.10167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Requena-Utiel
Kryetari i Bashkisë Javier Berasaluce Ramos (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 814.2 km2
Lartësia 692 m (m.n.d.)
Popullsia 20807 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 7th century BC
Vendasit Requenense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46340
Koordinatat 39° 29′ 10″ Veri

1° 6′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.requena.es


Requena, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Requena-Utiel, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Requena, Valencia ka 20807 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 814.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]