Revista

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Revistat (ang. magazin) janë media të shtypura periodike, ose publikime elektronike, të cilat shfaqen zakonisht në mënyrë të rregullt dhe në të njëjtën formë. Ndryshe nga gazetat, që janë të përqendruara kryesisht në pasqyrimet e lajmeve aktuale, ato janë të specializuara më tepër në pasqyrimin e temave aktuale nga fusha sociale dhe kulturore, si dhe...(plotësoni diçka). Një revistë përqendrohet shpesh në një sferë temash të parapërcaktuara.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]