Rexhep Bajrami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rexhep Bajrami.jpg

Rexhep Bajrami është njv poet shqiptar.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

lindi në fshatin Çelik të Karadakut të Gjilanit. Shkollën fillore e kreu në fshatin Pidiq të Karadakut të Gjilanit dhe në Hasanbeg të Shkupit. Gjimnazin, Akademinë Pedagogjike dhe Fakultetin Filologjik - Dega Gjuhë dhe Letërsi Shqipe i kreu në Shkup.

Botime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Autori deri më tani ka botuar këta libra: Nata tek unë të harroi, poezi (1998), Kur të kthehesh merre diellin, poezi (2003) dhe Thashë: është Hënë, poezi (2009).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]