Riba-roja d'Ebre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Riba-roja d'Ebre
Komunë
Stema_figuraBandera de Riba-roja d'Ebre.svg
Vendndodhja
Riba-roja d'Ebre is located in Spanjë
Riba-roja d'Ebre
Riba-roja d'Ebre

Koordinatat: 41°15′8″V 0°29′20″L / 41.25222°V 0.48889°L / 41.25222; 0.48889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Ribera d'Ebre
Kryetari i Bashkisë Josep Lluís Aparicio i Escorza
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 99.1 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 1348 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Riba-rojà
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43790
Koordinatat 41° 15′ 8″ Veri

0° 29′ 20″ Lindje


Riba-roja d'Ebre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera d'Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Riba-roja d'Ebre ka 1348 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 99.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]