Riba-roja de Túria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Riba-roja de Túria
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Riba-roja de Túria is located in Spanjë
Riba-roja de Túria
Riba-roja de Túria

Koordinatat: 39°32′51″V 0°34′6″P / 39.54750°V 0.56833°P / 39.54750; -0.56833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë Francisco Tarazona Zaragozá (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.5 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 19938 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Riba-roger, Riba-rogera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46190
Koordinatat 39° 32′ 51″ Veri

0° 34′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-ribarroja.es


Riba-roja de Túria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Riba-roja de Túria ka 19938 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]