Ribadedeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Ribadedeva
Spanjisht : Ribadeva
Komunë
noform
Beach of La Franca
Stema_figuraBandera de Ribadedeva - 2.png
Vendndodhja
Ribadedeva is located in Spanjë
Ribadedeva
Ribadedeva

Koordinatat: 43°22′17″V 4°33′52″P / 43.37139°V 4.56444°P / 43.37139; -4.56444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oriente
Kryetari i Bashkisë Alejandro Reimóndez Cantero
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.66 km2
Popullsia 1875 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit ribadedense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33590
Koordinatat 43° 22′ 17″ Veri

4° 33′ 52″ Perëndim


Ribadedeva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Ribadedeva ka 1875 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.66 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]