Ribadesella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Ribadesella
Qytet
Stema_figuraBandera de Ribadesella.svg
Vendndodhja
Ribadesella is located in Spanjë
Ribadesella
Ribadesella

Koordinatat: 43°26′V 5°3′P / 43.433°V 5.050°P / 43.433; -5.050

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oriente
Kryetari i Bashkisë Ramón Manuel Canal Tirador
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 84.37 km2
Lartësia 897 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33560
Faqja Zyrtare www.ayto-ribadesella.es


Ribadesella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Ribadesella ka 6296 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 84.37 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]