Ribamontán al Monte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Ribamontán al Monte
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Ribamontán al Monte is located in Spanjë
Ribamontán al Monte
Ribamontán al Monte

Koordinatat: 43°24′29″V 3°39′41″P / 43.40806°V 3.66139°P / 43.40806; -3.66139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Trasmiera
Kryetari i Bashkisë José Luis Blanco Fomperosa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.17 km2
Lartësia 42 m (m.n.d.)
Popullsia 2142 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 24′ 29″ Veri

3° 39′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytormonte.com/principal.htm


Ribamontán al Monte është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Trasmiera, të provincës Cantabria, në Cantabria. Ribamontán al Monte ka 2142 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.17 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]