Ribera de Arriba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Ribera de Arriba
Komunë
noform
Town Hall
Stema_figuraFlag riberadearriba.svg
Vendndodhja
Ribera de Arriba is located in Spanjë
Ribera de Arriba
Ribera de Arriba

Koordinatat: 43°18′30″V 5°52′30″P / 43.30833°V 5.87500°P / 43.30833; -5.87500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë José Ramón García Saiz
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.98 km2
Popullsia 2009 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 18′ 30″ Veri

5° 52′ 30″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.riberadearriba.org


Ribera de Arriba është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Ribera de Arriba ka 2009 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.98 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]