Ribes de Freser

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ribes de Freser
Stema zyrtare e Ribes de Freser
Popullsia
 • Gjithsej2.001
Emri i banorëveRibetà, ribetana

Ribes de Freser është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Ribes de Freser ka 2001 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.88 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]