Richard Adolf Zsigmondy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Richard Adolf Zsigmondy

Richard Adolf Zsigmondy lindi më 1 prill të vitit 1865 në Wien (sq. Vjenë) dhe vdiq më 23 shtator të vitit 1929 në Göttingen. Ishte një kimist austriak, me prejardhje hungareze.

Nuvola apps edu science.svg Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.