Rihard Asman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Rihard Asma. lindi më 13 prill të vitit 1845, ishte arkeologu gjerman, ndër shkencëtarët e parë që vërtetoi ekzistencën e atmosferës dhe shpiku Psikometrinë.

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.