Jump to content

13 Prill

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga 13 prill)
Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori
Ditët historike
Mars (muaj) · Prill · Qershor
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
  • 1111 - Henry V kurorëzohet perandor i Perandorisë Romake
  • 1987 - filloi Festivali i 7-të i Filmit Shqiptar
  • 2002 - Gjykata Ndërkombëtare në Hagë jep vendimin përfundimtar, që përcaktoi vijën kufitare të gjatë 1,000 kilometra ndërmjet Etiopisë dhe Eritresë, vendim që i dha fund konfliktit ushtarak (1998-2000) ndërmjet këtyre vendeve afrikane..

Festa dhe përvjetore

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]