18 Prill

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori
Ditët historike
Mars (muaj) · Prill · Qershor
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Ngjarje[redakto | redakto tekstin burimor]

  • 1996 – Në Liban, janë vrarë së paku 106 civilë, kur forcat izraelite bombardojnë kampin e OKB-së në Quana, ku kanë qenë më shum se 800 civilë.
  • 2007Gjykata Sypreme e SHBA-ve mbështet Akin për ndalesën e Abortit të vonshëm.

Lindje[redakto | redakto tekstin burimor]

Vdekje[redakto | redakto tekstin burimor]

Festa dhe përvjetore[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Zimbabvea - Festa e Pavarësise
  • Dita e trashëgimisë kulturore në Kosovë
  • Dita e Ushtrisë Iraniane

Në kishën katolike: