Riola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Riola
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Riola is located in Spanjë
Riola
Riola

Koordinatat: 39°11′47″V 0°20′1″P / 39.19639°V 0.33361°P / 39.19639; -0.33361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Baixa
Kryetari i Bashkisë Manuel Cirilo Anaya Gallart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.6 km2
Lartësia 6 m (m.n.d.)
Popullsia 1826 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Riolense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46417
Koordinatat 39° 11′ 47″ Veri

0° 20′ 1″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ajuntamentderiola.org


Riola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Riola ka 1826 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]