Rionansa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Rionansa
Komunë
Vendndodhja
Rionansa is located in Spanjë
Rionansa
Rionansa

Koordinatat: 43°15′17″V 4°24′9″P / 43.25472°V 4.40250°P / 43.25472; -4.40250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Saja-Nansa
Kryetari i Bashkisë José Carlos Lavín Cuesta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 118.02 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 1078 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 15′ 17″ Veri

4° 24′ 9″ Perëndim


Rionansa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Saja-Nansa, të provincës Cantabria, në Cantabria. Rionansa ka 1078 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 118.02 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]