Riotuerto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Riotuerto
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Riotuerto is located in Spanjë
Riotuerto
Riotuerto

Koordinatat: 43°21′12″V 3°42′17″P / 43.35333°V 3.70472°P / 43.35333; -3.70472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Trasmiera
Kryetari i Bashkisë Ángel Cuadrado Carrera (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.48 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 1612 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39720
Koordinatat 43° 21′ 12″ Veri

3° 42′ 17″ Perëndim


Riotuerto është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Trasmiera, të provincës Cantabria, në Cantabria. Riotuerto ka 1612 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.48 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]