Rivas-Vaciamadrid

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rivas-Vaciamadrid
Komunë
noform
Left: H2O mall, av. Almendros monolith, April 19th square, Bellavista park. Right: City hall, city centre, Santa Mónica church, Casco church
Stema_figuraFlag of Rivas Vaciamadrid.svg
Vendndodhja
Rivas-Vaciamadrid is located in Spanjë
Rivas-Vaciamadrid
Rivas-Vaciamadrid

Koordinatat: 40°20′22″V 3°31′5″P / 40.33944°V 3.51806°P / 40.33944; -3.51806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Cuenca del Henares
Qarku
Kryetari i Bashkisë José Masa
Partia United Left
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.16 km2
Lartësia 590 m (m.n.d.)
Popullsia 72896 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit ripenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28521, 28522, 28523, 28524, 28529
Koordinatat 40° 20′ 22″ Veri

3° 31′ 5″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.rivasciudad.es


Rivas-Vaciamadrid është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Cuenca del Henares, në Madrid. Rivas-Vaciamadrid ka 72896 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 67.16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]