Robert Zemeckis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Robert Lee Zemeckis ka lindur me 14 Maj të vitit 1951 në Chicago, Illinois, Sh.B.A është regjizor dhe skenarist shumë i njohur Amerikan po ashtu ka qënë dhe politkan në Amerikë.

Robert Zemeckis ne viti 2010

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Çmimet e Fituara[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]