Roberval (Kebek)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Roberval (kthjellim).


Roberval
—  qytet  —
Pamje nga Roberval (Kebek)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Le Domaine-du-Roy
Kryebashkiaku Michel Larouche
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°31′00″V 72°14′00″P / 48.516667°V 72.233333°P / 48.516667; -72.233333 (Roberval)Koordinatat: 48°31′00″V 72°14′00″P / 48.516667°V 72.233333°P / 48.516667; -72.233333 (Roberval)
Sipërfaqja 152,99 km2
Popullsia 10.544 banorë 2006
Dendësia 68,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Roberval is located in Kanadaja
Roberval
Roberval
Roberval – harta_foto
www.ville.roberval.qc.ca/

Roberval është një qytetLe Domaine-du-Roy, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 152.99 km² dhe popullsi 10544 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek