Robin Gibb

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Robin Gibb (Bee Gees) - TopPop 1973 1.png

Robin Hugh Gibb, (22 dhjetor 1949 - 20 Maj 2012) ishte një këngëtar dhe kompozitor britanik, i njohur për punën e tij me bendin Bee Gees.