Robregordo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Robregordo
Komunë
Vendndodhja
Robregordo is located in Spanjë
Robregordo
Robregordo

Koordinatat: 41°6′16″V 3°35′42″P / 41.10444°V 3.59500°P / 41.10444; -3.59500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.03 km2
Lartësia 1299 m (m.n.d.)
Popullsia 60 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 6′ 16″ Veri

3° 35′ 42″ Perëndim


Robregordo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës , në Madrid. Robregordo ka 60 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.03 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]