Rocafort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rocafort
Komunë
Vendndodhja
Rocafort is located in Spanjë
Rocafort
Rocafort

Koordinatat: 39°31′50″V 0°24′36″P / 39.53056°V 0.41000°P / 39.53056; -0.41000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.3 km2
Lartësia 35 m (m.n.d.)
Popullsia 6259 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rocafortà, rocafortana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46111
Koordinatat 39° 31′ 50″ Veri

0° 24′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ajuntament-rocafort.org


Rocafort është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Rocafort ka 6259 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]