Roman Polański

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Roman Polański

Roman Polański lindi më 18 gusht 1933Paris është një regjisor dhe aktor polak i lindur në Francë (si Roman Liebling). Shkrimi internacional është "Polanski" (pa akut).

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Roman Polański – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale