Roman Polański

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Roman Polanski)
Roman Polański (2011)

Roman Polański (Raymond Roman Thierry Liebling)[1] lindi më 18 gusht 1933Paris është një regjisor dhe aktor polak i lindur në Francë (si Roman Liebling). Shkrimi internacional është "Polanski" (pa akut).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ [Roman Polański I "https://www.filmweb.pl/person/Roman.Polanski"] (në polonisht). Marrë më 2019-05-17. {{cite web}}: Lidhje e jashtme në |title= (Ndihmë!); Shiko vlerën e |url= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Roman Polański – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale