Roncesvalles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Roncesvalles
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Roncesvalles is located in Spanjë
Roncesvalles
Roncesvalles

Koordinatat: 43°0′V 1°19′P / 43.000°V 1.317°P / 43.000; -1.317

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Navarre
Provinca Navarre
Qarku Auñamendi
Kryetari i Bashkisë Luis Echeverría Echávarren
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.1 km2
Lartësia 923 m (m.n.d.)
Popullsia 30 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Orreagatarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31650
Prefiksi 948
Faqja Zyrtare www.roncesvalles.es


Roncesvalles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Auñamendi, të provincës Navarre, në Navarre. Roncesvalles ka 30 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]