Rossell, Baix Maestrat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rossell, Baix Maestrat
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Rossell, Baix Maestrat is located in Spanjë
Rossell, Baix Maestrat
Rossell, Baix Maestrat

Koordinatat: 40°37′7″V 0°13′26″L / 40.61861°V 0.22389°L / 40.61861; 0.22389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Baix Maestrat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 74.9 km2
Lartësia 471 m (m.n.d.)
Popullsia 1187 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rossellà, rossellana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12511
Koordinatat 40° 37′ 7″ Veri

0° 13′ 26″ Lindje


Rossell, Baix Maestrat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Maestrat, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Rossell, Baix Maestrat ka 1187 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 74.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]