Rossville, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rossville, Illinois
fshat
Welcome sign at the north edge of town, 2007
Welcome sign at the north edge of town, 2007
Popullsia
 • Gjithsej1.331
Faqja zyrtareVillage Website

Rossville, Illinois është një fshat në qarkun Vermilionshtetit federal Illinois, SHBA. Në Rossville, Illinois jetojnë 1331 banorë (2010)[1]. Fshati ka një sipërfaqe prej (1.4 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 209 m (686 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "2010 City Population and Housing Occupancy Status". U.S. Census Bureau. Marrë më 14 maj 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rossville, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale