Rotglà i Corberà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rotglà i Corberà
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Rotglà i Corberà is located in Spanjë
Rotglà i Corberà
Rotglà i Corberà

Koordinatat: 39°0′14″V 0°33′55″P / 39.00389°V 0.56528°P / 39.00389; -0.56528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Mercedes Castelló García
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.2 km2
Lartësia 118 m (m.n.d.)
Popullsia 1223 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1611
Vendasit Rotglanero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46816
Koordinatat 39° 0′ 14″ Veri

0° 33′ 55″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.rotglaicorbera.es


Rotglà i Corberà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Rotglà i Corberà ka 1223 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]