Rozhdeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rozhdeni
Рожден
Fshat
noform
Vendndodhja
Rozhdeni is located in Maqedonia e Veriut
Rozhdeni
Rozhdeni
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 737 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1437
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 11′ 13″ Veri

21° 57′ 31″ Lindje

Popullsia 21 banorë (2002)