Jump to content

Rrëmbimi i Evropës (JBM Pierre)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jean-Baptiste Marie Pierre: Rrëmbimi i Evropës

Rrëmbimi i Evropës është një pikturë e piktorit francez Jean-Baptiste Marie Pierre (1714 - 1789). Vepra është punuar në vitin 1750 dhe ndodhet në Muzeun e Artit në Dallas (Dallas Museum of Art).

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]